S Z K O L E N I A


SEMINARIUM SZKOLENIOWE

20.10'18 Kraków, godz. 11,oo

Opłata : 30 zł.
Wyposażenie : bokken

Instruktor:
- kyoshi Michał Śliwka, 8 dan , PFJJ
............................

Organizator wykonawczy :
Krakowska Akademia Ju-Jutsu

Info.:
- 502 178 514
- samuraj@jujutsu.pl


ZA NAMI ...II WIOSENNE SEMINARIUM

Kraków, 19 .05.2018

Głownym tematem seminarium Federacji, z działu kyoshi M.Śliwki i shihana J.Dąbrowskiego były techniki hiji garami, gyaku hiji garami z duszenia jak i z yokomenuchi - zasady i metodyka. W zakresie ken-jutsu wiodącym tematem były pozycje te ura gasumi i atak shomen uch oraz koga - shomen uch, zaś z iai-jutsu kata haponmei nanahonme. Drugi instruktor Federacji, shihan J.Góra zaprezentował z kolei dżwignie na nadgarstki i staw okciowy charakterystyczne dla jego stylu Chi-ryu.
Z kolei zaproszeni instruktorzy: soke K.Pytlak, 10 dan i soke Zb.Wieczorek, 6 dan, zaprezentowaliu specyfikę technik swych szkół Yama-Ryu i Dairokkan-Ryu.
Na zakończenie 3 godzinnych treningów, jak zwykle, smaczne wypieki pań z Akademii Krakowskiej, przy kawie i herbacie były pretekstem do dyskusji i wymiany poglądów.


............ instruktorzy .................................................................................................................................


............................................................................. hiji garami ....................................gyaku hiji garami ............


.... soke Krzysztof Pytlak.............................. soke Zbigniew Wieczorek .................................................................
SEMINARIUM
POLSKIEJ FEDERACJI JU-JITSU

12.05'18 STASZÓW

Seminarium przeprowadził Kyoshi Michał Śliwka 8 dan, prezes Federacji.
Asystentem był sensei Tomasz Strojny , 1 dan, instruktor staszowskiego ośrodka jujutsu.
Głównym celem seminarium było uzmysłowienie uczestnikom iż jujutsu i kenjutsu sa nierozerwalnie związane technicznie i zasadami ze sobą : innymi słowy ucząc się obrony przed atakami z bronią - uczymy się jednocześnie obrony przed tsuki i geri i na odwrót. Zasady i techniki obrony są te same. Uwidaczniało się to przy ataku tanto, ken, uderzeniu czy duszeniu.
Uczestnicy seminarium mogli przekonać się, iż samurajski system jest kompletny, oparty na technice i zasadach wychylenia i wykorzystania energii przeciwnika przeciwko niemu.


Podstawowe cięcia, kata iai-jutsu ; sensej T.Strojny, kyoshi M.Śliwka ... Duszenie ...


Przechwyty ... Tanto - podstawowe ataki ... Obrona przed pchnięciem - M.Śliwka, T.Strojny ...


Tanto - kote gaeshi ... obrona przed dwoma napastnikami ...

WIOSENNE SEMINARIUM

24.03.2018, Kraków

INSTRUKTORZY:

- Michał Śliwka, 8 dan, Prezes PFJJ ,
- Krzysztof Pytlak, 10 dan Yama Ryu,
- Zbigniew Wieczorek, 6 dan Dairokkan Ryu

Udział wzięli jujutsuka z Krakowa, Warszawy, Rzeszowa, Zawoi i Staszowa.
Tematyka seminarium obejmowała przechwyty tsuki i oi-tsuki, podstawowe pozycje miecza, podstawowe bloki ken-jutsu i podstawowe ataki - oraz przełożenie technik kenjutsu na jujutsu / nazwy,ataki/ - Michał Śliwka ... obronę przed oi-tsuki - Krzysztof Pytlak ... zasady jujutsu, technikę o-soto-gari i kote-gaeshi - Zbigniew Wieczorek.
Seminarium zakończyło się uroczystą promocją na pierwszy stopień mistrzowski pana Roberta Dziedzica z Krakowskiej Akademii Jujutsu.
W treningach udział wziął także shihan Wiesław Kisiel, 7 dan, z Rzeszowa oraz shihan Jarosław Dąbrowski, 5 dan, z Krakowa.

Elementem końcowym, jak zwykle, były rozmowy przy kawie, herbacie i wyśmienitych ciastach produkcji własnej KAJ.... Michał Śliwka, Tomasz Strojny - przechwyty tsuki...

... Michał Śliwka , ken-jutsu : podstawowe pozycje i ataki ...... Zbigniew Wieczorek, Grzegorz Gontarczyk ...zasady jujutsu, o-sotogari, kote gaeshi ...
Krzysztof Pytlak, Tomasz Strojny - obrona przed oi-tsuki ...


Robert Dziedzic - nominacja na pierwszy stopień mistrzowski ...


ZIMOWE SEMINARIUM

27 stycznia, Kraków


Treningi prowadzili : Krzysztof Pytlak, 10 dan - Yama Ryu, Zbigniew Wieczorek, 6 dan - Dairokkan Ryu, Michał Śliwka , 8 dan - Polska Federacja Ju-Jitsu.
Ciekawostką było spotkanie się dwu uczniów i nauczyciela po 25 latach na współlnym seminarium. Prowadzone przez Zb.Wieczorka i K.Pytlaka treningi wskazywały, iż elementy jujutsu poznane przez nich w Krakowskiej Akademii Ju-Jutsu są wykorzystywane do dziś w stworzonych przez nich szkołach.
Stałym elementem seminariów PFJJ jest kultywowanie sztuki samurajskiego miecza - dla podkreślenia tradycji jak i świadomości, iż wiele technik jujutsu interpretowanych jest w technikach miecza - jak i faktu, że główne pozycje i nazwy technik ataku jak i obrony pochodzą z kenjutsu. Pamiętać bowiem należy, iż dla samurajskiego stanu to kenjutsu było sztuka podstawową - stąd wzajemne przenikanie się tych dwu systemów.
Miłym akcentem na zakończenie seminarium były mianowanie na wyższe stopnie jujutsu członków PFJJ : Wojciecha Tarania z Krakowa na stopień 2 dan i Grzegorza Gontarczyka z Warszawy na stopień 1 dan. Co ciekawe, pan G.Gontarczyk był studentem w Polskim Stowarzyszeniu Ju-Jutsu prezesa Michała Śliwki jeszcze w pierwszej połowie lat 90-ych w oddziale w Starachicach.
Seminarium zkończyło się, jak zwykle, konsumpcją wypieków pań z Krakowskiej Akademii Ju-Jutsu.


Michał Śliwka ....


Zbigniew Wieczorek ...


Krzysztof Pytlak ...


W.Tarań, G.Gontarczyk .................................. Krzysztof Pytlak, Zbigniew Wieczorek, Michał Śliwka.
NIE SIEDŹ W DOMU - POĆWICZ
ZAPISY PRZEZ INTERNET NA SZKOLENIA W KRAKOWIE :
Podaj imię, nazwisko,wiek, miejscowość./ SZKOLENIA W KRAKOWIE ... dojazd /

Dojo " Jagiellońskie " - MAPKA

T - ... 9, 10, 14, 16, 17, 20, 21, 40.
A - ...123, 125, 132, 139, 142, 152,
..... 153, 169, 172, 425, 501, 502.

JUJUTSU ... KENJUTSU ... SAMOOBRONA... MISTRZOWIE... PUBLICYSTYKA ... REGULAMINY... KOMUNIKATY... ZAPISY... KONTAKT... PFJJ